Strony

niedziela, 10 lipca 2016

Ciasto marchewkowe

Hej!


Jak Wam mija dzionek? Mi brakuje trochę słońca a w Polsce tak grzeje, ajj :(
Ja jako pogromca słodyczy, w dzisiejszym poście chce Wam zaproponować ciasto marchewkowe. Próbowaliście, a może sami piekliście? Ja spróbowałam troszkę już duńskich ciast od mufinek aż po wafle. Czym się różnią od naszych polskich, mają większą zawartość cukru. Szczerze Wam się przyznam co polskie to najlepsze :) 



Duńskie ciasto marchewkowe z maślaną polewą posypaną startą marchewką







Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli pozostawisz tutaj ślad po sobie, z miłą chęcią odwiedzę Twojego bloga.
Obserwując naszego bloga, chętnie odpowiem tym samym :)


Pozdrowienia z Horsens
Sylwia :):)

wtorek, 5 lipca 2016

Kuchnia: Moje racuchy z jagodami

Witajcie kochani!

Tym razem troszkę o gotowaniu, pieczeniu. Jak zdążyliście mnie już poznać to lubię gotować. Najwięcej czasu to przebywam w kuchni, po prostu lubię to :) Dobrze dzisiaj naszła mnie ogromna ochota na coś słodkiego z owocami. Hmm jak połączyć te składniki? Po prostu racuchy, mniam.




Zapraszam na mój przepis racuchy z jagodami

Składniki:

  • szkl. mleka
  • 1 jajko
  • cukier waniliowy
  • 3 łyżki cukru
  • 3 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżka oleju + olej do smażenia
  • mąka
  • jagody lub jabłka

Żółtko oddzielam od białka. Żółtko ubijam z cukrem waniliowym i zwykłym cukrem, dodaję mleko, olej, proszek do pieczenia, mąki tyle aby ciasto było gęste a lejące. Ubijam do momentu aż ciasto stanie się gładkie, nie będzie miało grudek. Następnie dodaje ubite na sztywno białka, delikatnie mieszam łyżką, a na koniec jagody. Smażę na rozgrzanym oleju nakładając po jednej łyżce. Racuchy można posypać cukrem pudrem.


Smacznego :) 




Pozdrawiam Sylwia :):)

wtorek, 7 czerwca 2016

Ciuszki Pepco

Witajcie!


Już od dłuższego momentu planowałam stworzyć posta ze stylizacją maluszka. A może już nie takiego maluszka? W końcu Lenka ma już 2 latka, ale dla mnie będzie cały czas moim małym, kochanym szkrabem :)

Mam tyle pomysłów na nowe stylizacje dla niej, najpierw zacznę od tych zwyczajnych. Kupujemy ubranka w różnych sklepach, zaczynając od secondhandów po H&M. Tym razem stawiamy na Pepco, pewnie często odwiedzacie ten sklep. Ja jednak bardzo rzadko, ponieważ jak już zdążyliście mnie poznać, to obecnie mieszkam i pracuje w Danii.


Dobrze zapraszam na naszą mini sesję plenerową z placu zabaw :)
Miłego oglądania :)



Opaska- Pepco
Bluza- Pepco
Leginsy- Pepco
Sandałki- Sklep ortopedyczny
Skarpetki- Pepco 






  • Dziękuję za każdy pozytywny komentarz :)
  • Będę bardzo wdzięczna, jeśli zaobserwujesz tego bloga, odwdzięczę się z przyjemnością.
  • Dziękuję, że poświęciłeś nam chwilę odwiedzając ten blog.
  • Odwiedzam każdy blog, który pozostawił tutaj po sobie ślad.




Pozdrawiam
Sylwia :)

poniedziałek, 30 maja 2016

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Witajcie!

Ostatnio natknęłam się na ciekawy artykuł. Pewnie nie którzy z Was już wybielali zęby u stomatologa, czasami jest to kosztowne. Hmmm, ja mam na to inny sposoby. Nasze zęby często narażone są na wszelkiego rodzaju używki (kawa, papierosy) oraz ogólnie to co spożywamy. W tym poście postaram Wam się przedstawić jak można wybielić nasze zęby.


  1. Popularnym sposobem na wybielanie zębów jest mieszanka proszku do pieczenia i sody oczyszczonej. Wystarczy zmieszać te dwa składniki w proporcji 1:1 i nałożyć odrobinę na szczoteczkę. Kurację należy stosować kilka razy w miesiącu.
  2. Działanie wybielające ma również zwykła sałatka z jabłka, marchewki i selera. Jeżeli mamy pod ręką marchewkę, wystarczy ją obrać i pocierać o zęby, świetnie sprawdza się przy wybielaniu. 
  3. Również nasze zęby możemy wybielić korzystając z jogurtu naturalnego lub białego sera, ponieważ zawierają kwas mlekowy. Niektóre twarde sery, np. cheddar leczą choroby dziąseł oraz wybielają nasz uśmiech :)
  4. Brązowe owoce posiadają dużo wapnia, potasu oraz witaminę D. Dzięki tym składnikom możemy rozjaśnić nasze zęby. Wystarczy wykorzystać skórkę banana. Pocieraj nią zęby rano i wieczorem, a efekt będzie widać już po pierwszym tygodniu!
  5. Stosowanie wody utlenionej w proporcji: 1 łyżka wody utlenionej i 1 łyżka zwykłej wody, rozjaśni nasz uśmiech. Wystarczy płukać zęby przez około minutę ( nie wolno połykać!). Następnie poczekaj około 2 minuty, a potem dokładnie wypłucz usta zwykła wodą.




Oto kilka sposobów na wybielanie zębów. Ja najpierw zacznę od marchewki, a Wy na który sposób się skusicie? 




Dziękuję za każdy pozytywny komentarz.
Jeśli spodobał Wam się ten post, zaobserwuj bloga, bo takich postów będzie coraz więcej :)
Dziękuję za każda chwilę spędzoną na naszym blogu.



Pozdrawiam 
Sylwia :)


piątek, 20 maja 2016

Promocja? Czemu nie, więc kupuję i tęstuję

Witajcie!!!

W dzisiejszym poście chciałabym Wam przedstawić produkt jaki powiększył moją kosmetyczkę :)
Co prawda nam kobietom to zwykle czegoś brakuje: kosmetyków, torebek, butów a przeważnie to ubrań, bo zwykle to nie jedna z nas nie ma w co się ubrać, a szafa aż się nie domyka:) Tak to już jest z nami :) 

 Ostatnio, gdy byłam w Rossmanie ( często lubię go odwiedzać ) szukałam zwykłego kremu do rąk, myślę kupię tak za parę zł. Fajnie trafiłam, ponieważ znalazłam świetny produkt w korzystniej cenie. Z poprzednich postów pewnie pamiętacie odżywkę do paznokci EVELINE 8w1, jest cudowna, razem z Dagmara ją stosujemy. Poznałam firmę i chętnie kupiłam krem-maska do rąk i paznokci. Już po pierwszym użyciu moje ręce stały się wygładzone i niesamowicie odżywione. Narazie mam dwa produkty z tej marki, ale chętnie kupię ich więcej nawet gdy nie będą na promocji :)
Serdecznie polecam!



Krem-maska do rąk i paznokci EVELINE 8w1:
  • regeneruje przesuszoną skórę dłoni
  • przynosi ukojenie szorstkiej, zniszczonej i podrażnionej skórze
  • wzmacnia kruche paznokcie
  • błyskawicznie nawilża i odżywia skórę oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych
  • pozostawia przyjemny budyniowy zapach wanilii
  • doskonała konsystencja kremu




Bez promocji kosztuje 7.99 zł, ja kupiłam go za 5.49 zł
Uważam, że również warto go kupić bez promocji.
Jest doskonały!


Życzę Wam udanego dnia :)



Pozdrawiam Sylwia :)

środa, 27 kwietnia 2016

Dla malucha

Hej!!


Jak tam u Was? Na początku chciałabym Was przeprosić za naszą małą nieobecność na blogu, mało czasu, ciągle praca-dom- dziecko i tak w kółko. Ach ta pogoń za tymi pieniędzmi. Ostatnio na wszystko brakowało mi czasu, pora to nadrobić...

Często wychodzimy na miasto. Bardzo lubimy odwiedzać tutejsze "Genbrugi" (już kiedyś Wam o nich wspominałam, o tych sklepach z różnymi rzeczami). Można tam znaleźć wiele fajnych rzeczy, a za jakie pieniądze, nawet sobie nie wyobrażacie. Odkąd w moim życiu pojawiła się Lenka pragnę jej urządzić narazie mały kącik, bo niestety pokoiku nie jestem w stanie jej zapewnić, ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni. 

Dobrze, zobaczcie na jaką okazję ostatnio się natknęliśmy :)




Gdy zobaczyłam ten zestaw, to musiałam go kupić :)
A ten uroczy piesek i kotek na oparciu poprostu mnie zachwyciły :)

Firma IKEA, Cena 50zł


Według Was warty jest tej ceny? Kupilibyście?


Dziękuję za każdy komentarz.
Dziękuję, że się pojawiłeś na naszym blogu :)
Każdy komentarz motywuje nas do prowadzenia bloga, dziękuję :)


Pozdrawiam 
Sylwia :)


piątek, 19 lutego 2016

Recenzja kosmetyków luty 2016


Witajcie kochani, wybaczcie, że bardzo długo nie było mnie tutaj, ale jak wiecie, nie samym blogiem człowiek żyje :). Dziś przedstawię Wam kilka kosmetyków, które ostatnio wylądowały w mojej kosmetyczce :).
Nie będzie tego jakoś specjalnie dużo, jednak nie liczy się ilość tylko jakość!
 Ok, żeby nie przedłużać, przejdę do rzeczy:


#1 Maska do włosów Keratin firmy Kallos 




Używałam bardzo dużo różnych kosmetyków do włosów, jednak ten produkt to mój strzał w 10!  Dzięki tej masce, moje włosy znacznie szybciej rosną, nie przetłuszczają się i są ekstremalnie miękkie! Polecam ten produkt osobom, które mają problem ze słabymi włosami. Cena ok 12 zł za 1l ,na prawdę się opłaca! :)

#2 Żel i krem do twarzy Iwostin puritin


Te produkty kupiłam do walki ze śladami po trądziku. Szczerze mówiąc szału nie robią, ale też nie są najgorsze. Żel dokładnie usuwa wszelkie drobnoustroje z twarzy, a krem- emulsja matująca sprawia, że moja skóra staje się miękka i gładka. Dodatkowo produkty używane razem redukują zaczerwienienia. Cena 45 zł. 


#3 Maseczka do twarzy, tusz do rzęs i konturówka do oczu firmy Avon


Maseczka do twarzy planet spa Volcanic Iceland- dzięki niej moja skóra jest gładka i miękka, więc spełniła moje oczekiwania :). Cena ok 10zł
Tusz do rzęs super shock- niestety nie zdołał "okiełznać" moich rzęs, które są moim największym utrapieniem ;( jednak bardzo fajnie je rozdziela, dzięki czemu rzęsy nie są posklejane. Tusz kupiłam w zestawie z konturówką do oczu. Niestety ona nie przypadła mi do gustu. Cena za zestaw ok 18 zł.

#4 Zestaw- tusz do rzęs i eyeliner w markerze firmy Meybelline New York


Duet doskonały dla moich oczu :) Pierwszy tusz, jaki do tej pory poradził sobie z moimi rzęsami, których w żaden sposób nie mogłam podkręcić. Dzięki niemu udało mi się! :) Jest wręcz idealny, Ładnie rozdziela rzęsy, podkręca je i wydłuża. 
Eyeliner w markerze, jak dla mnie jest o niebo lepszy od tych z pędzelkami. Jednym ruchem ręki można zrobić fają kreskę na powiece, nie tworzy tzw. "skorupki" ! Cena za zestaw ok 40zł

#5 Podkład wake me up i szminka firmy Rimmel 




Podkład niestety nie do końca spełnił moje oczekiwania. Faktem jest to, że dobrze zakrywa wszelkie niedoskonałości, jest wydajny, jednak nie matuje. Po krótkim czasie po jego zaaplikowaniu twarz się :świeci" :(. Cena ok 45 zł
Szminka nr 23, upolowałam ją na promocji za jedyne 2 euro. Jest na prawdę super, bardzo długo utrzymuje się na ustach i nawilża je. 

#6 Transparentny Puder w kamieniu firmy Feather finish



Puder dobrze matuje twarz, dopasowuje się do każdego rodzaju i koloru skóry. W połączeniu w podkładem nie tworzy efektu maski. Jedynym minusem jest jego troszeczkę nieprzyjemny zapach. Cena ok 18 zł


Pokażę Wam jeszcze moje niedawno zakupione pędzle do makijażu :)

Jest to zestaw 7 pędzli, dzięki którym można zrobić świetny makijaż! Pędzle są starannie i porządnie wykonane. Cena ok 35 zł 


Czy któryś z tych kosmetyków pojawił się kiedyś u Ciebie? Jeśli tak, to podziel się swoją opinią na jego temat :)
Zachęcam do komentowania i obserwowania Naszego bloga! :) 

Na koniec pokażę wam kawałek Pornic'a - Francuskiego miasta nocą :) 



Niestety zdjęcia jest trochę rozmazane, ponieważ robione w trakcie jazdy samochodem. Jednak na żywo miasto jest przepiękne! 


Pozdrawiam Dagga :)